627-21W4222-5TA
Mfr.Part #
627-21W4222-5TA
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS SLDR CUP
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Contact Finish Thickness :
Flash
Voltage Rating :
125V
Backset Spacing :
Contact Type :
Coax and Signal
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Material :
COPPER ALLOY
Flange Feature :
Board Side (M3)
Ingress Protection :
Number of Positions :
21 (17 + 4 Coax)
Datasheets
627-21W4222-5TA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4222-5TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-21W4222-5TA pinout, 627-21W4222-5TA datasheet PDF, 627-21W4222-5TA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4222-5TA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Plug, Male Pins Free Hanging (In-Line) 21 (17 + 4 Coax) Positions Solder Cup
627-21W4222-5TA Overview
627-21W4222-5TA Features
627-C series
627-21W4222-5TA Applications
There are a lot of EDAC
627-21W4222-5TA Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP