627-21W4222-3NA
Mfr.Part #
627-21W4222-3NA
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS SLDR CUP
Voltage Rating :
125 V
Number of Positions :
21 Position
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Mounting Style :
THREADED INSERT
Gender :
Male
Shell Material :
Steel
Insulation Material :
Thermoplastic Polyester
Termination Style :
Solder Tail
Contact Plating :
D-Sub, Combo
Mounting Angle :
Vertical
Backset Spacing :
Insulation :
Insulated
Current Rating :
30 A
Tray
Shell Plating :
Nickel
Contact Arrangement :
21W4
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Type :
Signal and Power
Wire Gauge :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Flange Feature :
Board Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Material :
Copper
Datasheets
627-21W4222-3NA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4222-3NA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-21W4222-3NA pinout, 627-21W4222-3NA datasheet PDF, 627-21W4222-3NA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4222-3NA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Signal and Power Solder Cup 4 (DC, C) - 21WA4 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-21W4222-3NA Overview
627-21W4222-3NA Features
627-C series
627-21W4222-3NA Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W4222-3NA D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP