627-21W4222-2T2
Mfr.Part #
627-21W4222-2T2
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS SLDR CUP
Contact Material :
COPPER ALLOY
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Shell Size, Connector Layout :
4 (DC, C) - 21WA4
Voltage Rating :
125V
Current Rating (Amps) :
5A, 20A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
21 (17 + 4 Power)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Contact Finish Thickness :
Flash
Contact Type :
Signal and Power
Datasheets
627-21W4222-2T2
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4222-2T2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-21W4222-2T2 pinout, 627-21W4222-2T2 datasheet PDF, 627-21W4222-2T2 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W4222-2T2 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-21W4222-2T2 Overview
627-21W4222-2T2 Features
627-C series
627-21W4222-2T2 Applications
There are a lot of EDAC
627-21W4222-2T2 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP