627-21W1624-5TC
Mfr.Part #
627-21W1624-5TC
Voltage Rating :
125 V
Mounting Style :
Threaded Standoff
Flange Feature :
Board Side (M3); Mating Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
21 Position
Datasheets
627-21W1624-5TC
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1624-5TC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-21W1624-5TC pinout, 627-21W1624-5TC datasheet PDF, 627-21W1624-5TC amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1624-5TC ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Coax and Signal Solder 3 (DB, B) - 21W1 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-21W1624-5TC Overview
627-21W1624-5TC Features
627-C series
627-21W1624-5TC Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W1624-5TC D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP