627-21W1224-5TE
Mfr.Part #
627-21W1224-5TE
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Contact Type :
Coax and Signal
Voltage Rating :
125 V
Shell Plating :
Tin
Number of Positions :
21 Position
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Flange Feature :
Mating Side (M3)
Datasheets
627-21W1224-5TE
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1224-5TE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-21W1224-5TE pinout, 627-21W1224-5TE datasheet PDF, 627-21W1224-5TE amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1224-5TE ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Coax and Signal Solder 3 (DB, B) - 21W1 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-21W1224-5TE Overview
627-21W1224-5TE Features
627-C series
627-21W1224-5TE Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W1224-5TE D-Sub Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP