627-21W1224-4TE
Mfr.Part #
627-21W1224-4TE
3 (DB, B) - 21W1
Current Rating :
40 A
Voltage Rating :
125 V
Flange Feature :
Mating Side (M3)
Contact Type :
Signal and Power
Contact Form :
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Shell Plating :
Tin
Number of Positions :
21 Position
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-21W1224-4TE
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1224-4TE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-21W1224-4TE pinout, 627-21W1224-4TE datasheet PDF, 627-21W1224-4TE amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1224-4TE ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Signal and Power Solder 3 (DB, B) - 21W1 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-21W1224-4TE Overview
627-21W1224-4TE Features
627-C series
627-21W1224-4TE Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W1224-4TE D-Sub Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP