627-21W1224-4NB
Mfr.Part #
627-21W1224-4NB
Description
CONN D-SUB PLUG 21P PNL MNT SLDR
Features :
Grounding Indents, Shielded
Backset Spacing :
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Flange Feature :
Board Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating :
125 V
Number of Positions :
21 Position
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current Rating :
40 A
Ingress Protection :
Datasheets
627-21W1224-4NB
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1224-4NB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-21W1224-4NB pinout, 627-21W1224-4NB datasheet PDF, 627-21W1224-4NB amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1224-4NB ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Signal and Power Solder 3 (DB, B) - 21W1 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-21W1224-4NB Overview
627-21W1224-4NB Features
627-C series
627-21W1224-4NB Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W1224-4NB D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP