627-21W1224-3N6
Mfr.Part #
627-21W1224-3N6
Description
CONN D-SUB PLUG 21P PNL MNT SLDR
Current Rating :
30 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Voltage Rating :
125 V
Flange Feature :
Mating Side (4-40)
Mounting Style :
Threaded Standoff
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Number of Positions :
21 Position
Datasheets
627-21W1224-3N6
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1224-3N6 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-21W1224-3N6 pinout, 627-21W1224-3N6 datasheet PDF, 627-21W1224-3N6 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-21W1224-3N6 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 21 Position-Position Male Signal and Power Solder 3 (DB, B) - 21W1 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-21W1224-3N6 Overview
627-21W1224-3N6 Features
627-C series
627-21W1224-3N6 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-21W1224-3N6 D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP