627-17W5224-5T5
Mfr.Part #
627-17W5224-5T5
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
Shell Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
17 Position
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Mounting Style :
THREADED INSERT
Mounting Type :
Through Hole
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Voltage Rating :
125 V
Datasheets
627-17W5224-5T5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W5224-5T5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-17W5224-5T5 pinout, 627-17W5224-5T5 datasheet PDF, 627-17W5224-5T5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W5224-5T5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Coax and Signal Solder 4 (DC, C) - 17W5 Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-17W5224-5T5 Overview
627-17W5224-5T5 Features
627-C series
627-17W5224-5T5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-17W5224-5T5 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP