627-17W5224-4TD
Mfr.Part #
627-17W5224-4TD
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
Voltage Rating :
125 V
Mounting Type :
Through Hole
Mounting Style :
THREADED INSERT
Number of Positions :
17 Position
Flange Feature :
Board Side (M3)
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Current Rating :
40 A
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-17W5224-4TD
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W5224-4TD from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-17W5224-4TD pinout, 627-17W5224-4TD datasheet PDF, 627-17W5224-4TD amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W5224-4TD ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 17W5 Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-17W5224-4TD Overview
627-17W5224-4TD Features
627-C series
627-17W5224-4TD Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-17W5224-4TD D-Sub Connectors applications.
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP