627-17W5224-3ND
Mfr.Part #
627-17W5224-3ND
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
Voltage Rating :
125 V
Mounting Type :
Through Hole
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions :
17 Position
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
30 A
Datasheets
627-17W5224-3ND
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W5224-3ND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-17W5224-3ND pinout, 627-17W5224-3ND datasheet PDF, 627-17W5224-3ND amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W5224-3ND ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 17W5 Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-17W5224-3ND Overview
627-17W5224-3ND Features
627-C series
627-17W5224-3ND Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-17W5224-3ND D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP