627-17W2624-7NC
Mfr.Part #
627-17W2624-7NC
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Mounting Style :
Threaded Standoff
Flange Feature :
Board Side (M3); Mating Side (M3)
Voltage Rating :
125 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Plating :
Nickel
Number of Positions :
17 Position
Datasheets
627-17W2624-7NC
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2624-7NC from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, 627-17W2624-7NC pinout, 627-17W2624-7NC datasheet PDF, 627-17W2624-7NC amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2624-7NC ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Coax and Signal Solder 3 (DB, B) - 17W2 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-17W2624-7NC Overview
627-17W2624-7NC Features
627-C series
627-17W2624-7NC Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-17W2624-7NC D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP