627-17W2624-5TE
Mfr.Part #
627-17W2624-5TE
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Voltage Rating :
125 V
Number of Positions :
17 Position
Flange Feature :
Mating Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-17W2624-5TE
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2624-5TE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-17W2624-5TE pinout, 627-17W2624-5TE datasheet PDF, 627-17W2624-5TE amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2624-5TE ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Coax and Signal Solder 3 (DB, B) - 17W2 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-17W2624-5TE Overview
627-17W2624-5TE Features
627-C series
627-17W2624-5TE Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-17W2624-5TE D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP