627-17W2224-5N1
Mfr.Part #
627-17W2224-5N1
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
Number of Positions :
17 Position
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Contact Type :
Coax and Signal
Voltage Rating :
125 V
Mounting Style :
Through Hole
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
627-17W2224-5N1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2224-5N1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-17W2224-5N1 pinout, 627-17W2224-5N1 datasheet PDF, 627-17W2224-5N1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2224-5N1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 17 Position-Position Male Coax and Signal Solder 3 (DB, B) - 17W2 Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-17W2224-5N1 Overview
627-17W2224-5N1 Features
627-C series
627-17W2224-5N1 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-17W2224-5N1 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP