627-17W2224-1TD
Mfr.Part #
627-17W2224-1TD
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
Voltage Rating :
125V
Flange Feature :
Board Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Number of Positions :
17 (15 + 2 Power)
Mounting Type :
Through Hole
Contact Material :
COPPER ALLOY
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Datasheets
627-17W2224-1TD
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2224-1TD from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-17W2224-1TD pinout, 627-17W2224-1TD datasheet PDF, 627-17W2224-1TD amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2224-1TD ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
627-17W2224-1TD Overview
627-17W2224-1TD Features
627-C series
627-17W2224-1TD Applications
There are a lot of EDAC
627-17W2224-1TD D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP