627-17W2222-1TA
Mfr.Part #
627-17W2222-1TA
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS SLDR CUP
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
17 (15 + 2 Power)
Voltage Rating :
125V
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Contact Material :
COPPER ALLOY
Current Rating :
10 A
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Flange Feature :
Board Side (M3)
Mounting Style :
THREADED INSERT
Datasheets
627-17W2222-1TA
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2222-1TA from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Free Hanging (In-Line), 627-17W2222-1TA pinout, 627-17W2222-1TA datasheet PDF, 627-17W2222-1TA amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-17W2222-1TA ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-17W2222-1TA
627-17W2222-1TA Overview
627-17W2222-1TA Features
627-C series
627-17W2222-1TA Applications
There are a lot of EDAC
627-17W2222-1TA D-Sub Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP