627-13W6624-4ND
Mfr.Part #
627-13W6624-4ND
Description
CONN D-SUB PLUG 13POS VERT SLDR
Number of Positions :
13 Position
Mounting Style :
THREADED INSERT
Voltage Rating :
125 V
Current Rating (Amps) :
5A, 40A
Flange Feature :
Board Side (M3)
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Shell Plating :
Nickel
Shell Material, Finish :
Steel, Nickel Plated
Contact Type :
Signal and Power
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Steel
Current Rating :
40 A
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
627-13W6624-4ND
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-13W6624-4ND from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Mounting Type:Through Hole, 627-13W6624-4ND pinout, 627-13W6624-4ND datasheet PDF, 627-13W6624-4ND amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-13W6624-4ND ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-13W6624-4ND
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 13 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 13W6 Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-13W6624-4ND Overview
627-13W6624-4ND Features
627-C series
627-13W6624-4ND Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-13W6624-4ND D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP