627-13W6224-3TB
Mfr.Part #
627-13W6224-3TB
Description
CONN D-SUB PLUG 13P PNL MNT SLDR
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current Rating :
30 A
Flange Feature :
Board Side (M3)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Shell Plating :
Tin
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Voltage Rating :
125 V
Number of Positions :
13 Position
Mounting Style :
THREADED INSERT
Current Rating (Amps) :
5A, 30A
Datasheets
627-13W6224-3TB
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-13W6224-3TB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-13W6224-3TB pinout, 627-13W6224-3TB datasheet PDF, 627-13W6224-3TB amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-13W6224-3TB ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-13W6224-3TB
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 13 Position-Position Male Signal and Power Solder 4 (DC, C) - 13W6 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Tin Plated
627-13W6224-3TB Overview
627-13W6224-3TB Features
627-C series
627-13W6224-3TB Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-13W6224-3TB D-Sub Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP