627-13W3624-5N3
Mfr.Part #
627-13W3624-5N3
Description
CONN D-SUB PLUG 13P PNL MNT SLDR
Contact Type :
Coax and Signal
Voltage Rating :
125 V
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Number of Positions :
13 Position
Backset Spacing :
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Features :
Grounding Indents, Shielded
Datasheets
627-13W3624-5N3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-13W3624-5N3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-13W3624-5N3 pinout, 627-13W3624-5N3 datasheet PDF, 627-13W3624-5N3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-13W3624-5N3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-13W3624-5N3
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 13 Position-Position Male Coax and Signal Solder 3 (DB, B) - 13C3, 13W3 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-13W3624-5N3 Overview
627-13W3624-5N3 Features
627-C series
627-13W3624-5N3 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-13W3624-5N3 D-Sub Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP