627-13W3224-1NE
Mfr.Part #
627-13W3224-1NE
Description
CONN D-SUB PLUG 13P PNL MNT SLDR
Voltage Rating :
125 V
Termination :
Solder
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current Rating (Amps) :
5A, 10A
Number of Positions :
13 Position
Features :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Current Rating :
10 A
Mounting Style :
Threaded Standoff
Flange Feature :
Mating Side (M3)
Datasheets
627-13W3224-1NE
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-13W3224-1NE from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-13W3224-1NE pinout, 627-13W3224-1NE datasheet PDF, 627-13W3224-1NE amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-13W3224-1NE ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-13W3224-1NE
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 13 Position-Position Male Signal and Power Solder 3 (DB, B) - 13C3, 13W3 Panel Mount, Through Hole Copper Gold Steel, Nickel Plated
627-13W3224-1NE Overview
627-13W3224-1NE Features
627-C series
627-13W3224-1NE Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-13W3224-1NE D-Sub Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP