627-11W1222-7T1
Mfr.Part #
627-11W1222-7T1
Description
CONN D-SUB PLUG 11POS SLDR CUP
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Contact Type :
Coax and Signal
Mounting Style :
Through Hole
Shell Plating :
Tin
Voltage Rating :
125 V
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
11 Position
Shell Material, Finish :
Steel, Tin Plated
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
627-11W1222-7T1
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-11W1222-7T1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Free Hanging (In-Line), Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 627-11W1222-7T1 pinout, 627-11W1222-7T1 datasheet PDF, 627-11W1222-7T1 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 627-11W1222-7T1 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 627-11W1222-7T1
627-C Series D-Sub, Combo Plug, Male Pins 11 Position-Position Male Coax and Signal Solder Cup 2 (DA, A) - 11C1, 11W1 Free Hanging (In-Line) Copper Gold Steel, Tin Plated
627-11W1222-7T1 Overview
627-11W1222-7T1 Features
627-C series
627-11W1222-7T1 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
627-11W1222-7T1 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP