622-M25-660-LN4
Mfr.Part #
622-M25-660-LN4
Material :
PA6T, UL 94V-0
Contact Code :
.283" (7.20mm) Footprint Right Angle PC Tail
Board Mounting Feature :
4-40 UNC Insert + Stabilizer PCB + .126" (3.20mm) Hole
Contact Plating :
30 Microinches of Gold Plating
Color :
Blue
Datasheets
622-M25-660-LN4
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 622-M25-660-LN4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 622-M25-660-LN4 pinout, 622-M25-660-LN4 datasheet PDF, 622-M25-660-LN4 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 622-M25-660-LN4 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 622-M25-660-LN4
Receptacle (Socket)
622-M25-660-LN4 Overview
622-M25-660-LN4 Features
622-M25-660-LN4 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
622-M25-660-LN4 D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP