622-M25-260-WN3
Mfr.Part #
622-M25-260-WN3
Contact Code :
.283" (7.20mm) Footprint Right Angle PC Tail
Contact Plating :
Gold Flash Plating
Color :
White
Board Mounting Feature :
4-40 UNC Insert + Stabilizer PCB + Boardlocks
Material :
PA6T, UL 94V-0
Datasheets
622-M25-260-WN3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 622-M25-260-WN3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 622-M25-260-WN3 pinout, 622-M25-260-WN3 datasheet PDF, 622-M25-260-WN3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 622-M25-260-WN3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 622-M25-260-WN3
Receptacle (Socket)
622-M25-260-WN3 Overview
622-M25-260-WN3 Features
622-M25-260-WN3 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
622-M25-260-WN3 D-Sub Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP