622-M25-260-BN5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
622-M25-260-BN5
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
622M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Gender :
Receptacle (Socket)
Contact Plating :
Gold Flash Plating
Color :
Black
Board Mounting Feature :
4-40 UNC Standoff + Stabilizer PCB + Boardlocks
Material :
PA6T, UL 94V-0
Contact Code :
.283" (7.20mm) Footprint Right Angle PC Tail
Position :
25
Datasheets
622-M25-260-BN5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 622-M25-260-BN5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 622-M25-260-BN5 pinout, 622-M25-260-BN5 datasheet PDF, 622-M25-260-BN5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 622-M25-260-BN5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 622-M25-260-BN5
Receptacle (Socket)
622-M25-260-BN5 Overview
622-M25-260-BN5 Features
622-M25-260-BN5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
622-M25-260-BN5 D-Sub Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP