621-M25-260-WT3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
621-M25-260-WT3
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
621M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Color :
White
Contact Plating :
Gold Flash Plating
Position :
25
Gender :
Plug (Pin)
Material :
PA6T, UL 94V-0
Contact Code :
.283" (7.20mm) Footprint Right Angle PC Tail
Board Mounting Feature :
4-40 UNC Insert + Stabilizer PCB + Boardlocks
Datasheets
621-M25-260-WT3
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 621-M25-260-WT3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 621-M25-260-WT3 pinout, 621-M25-260-WT3 datasheet PDF, 621-M25-260-WT3 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 621-M25-260-WT3 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 621-M25-260-WT3
Plug (Pin)
621-M25-260-WT3 Overview
621-M25-260-WT3 Features
621-M25-260-WT3 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
621-M25-260-WT3 D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP