621-M25-260-WN5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
621-M25-260-WN5
Manufacturer
EDAC Inc.
Description
621M SERIES RIGHT ANGLE D-SUB PL
Manufacturer :
EDAC Inc.
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
Contact Plating :
Gold Flash Plating
Position :
25
Contact Code :
.283" (7.20mm) Footprint Right Angle PC Tail
Gender :
Plug (Pin)
Board Mounting Feature :
4-40 UNC Standoff + Stabilizer PCB + Boardlocks
Material :
PA6T, UL 94V-0
Color :
White
Datasheets
621-M25-260-WN5
Introducing D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 621-M25-260-WN5 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its 621-M25-260-WN5 pinout, 621-M25-260-WN5 datasheet PDF, 621-M25-260-WN5 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies EDAC Inc. 621-M25-260-WN5 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
EDAC Inc. 621-M25-260-WN5
Plug (Pin)
621-M25-260-WN5 Overview
621-M25-260-WN5 Features
621-M25-260-WN5 Applications
There are a lot of EDAC Inc.
621-M25-260-WN5 D-Sub Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP