6091QM1-24V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
6091QM1-24V
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
INDICATOR NEON RED PANEL MNT
Stock
52
In Stock :
52
Manufacturer :
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Quick Connect
Forward Voltage :
24V
Ingress Protection :
NEMA 13
JESD-609 Code :
e3
Panel Cutout Shape :
Round
Lens Color :
Red
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Supply Voltage :
24V
Height :
67.818mm
Panel Cutout Dimensions :
0.38 (9.65mm)
Lens Size :
9.90mm Dia
Factory Lead Time :
6 Weeks
Feature :
Oil Resistant
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Type :
LED
Published :
2006
Lens Style :
Round with Domed Top
Series :
6091QM
Packaging :
Bulk
Termination Style :
Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
Datasheets
6091QM1-24V
Visual Communications Company, LLC 6091QM1-24V
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING