600L0R2BT200T
Mfr.Part #
600L0R2BT200T
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 0.2PF 200V NP0 0402
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Capacitance :
0.2pF
Tolerance :
±0.1pF
Width :
0.51mm
yes
Additional Feature :
MIL-PRF-55681, MIL-PRF-123
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200V
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Thickness :
609.6μm
Length :
1.02mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
0.6mm
C0G
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ATC 600L
Datasheets
600L0R2BT200T
American Technical Ceramics 600L0R2BT200T
ATC 600L 0.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)