600L0R2AT200T
Mfr.Part #
600L0R2AT200T
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
CAP CER 0.2PF 200V C0G/NP0 0402
Surface Mount
Depth :
510μm
Thickness :
609.6μm
Radiation Hardening :
No
Length :
1.02mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Width :
0.51mm
RoHS Compliant
Dielectric :
C0G
Capacitance :
0.2pF
Size / Dimension :
0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
Thickness (Max) :
0.024 0.60mm
Additional Feature :
MIL-PRF-55681, MIL-PRF-123
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
600μm
Series :
ATC 600L
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
600L0R2AT200T
American Technical Ceramics 600L0R2AT200T
ATC 600L 0.2pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)