5SK103ZAHAI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5SK103ZAHAI
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V Y5U RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
-20% +80%
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Max Operating Temperature :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
10000pF
Lead/Base Style :
Straight
Package / Case :
Radial, Disc
Voltage - Rated :
100V
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
5.0038mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Operating Temperature :
-30°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
Y5U E
Datasheets
5SK103ZAHAI
KYOCERA AVX 5SK103ZAHAI
10000pF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5U E 0.433Dia 11.00mm -30°C~85°C Through Hole Radial, Disc
5SK103ZAHAI Overview
Programs on this device are of 0.433Dia 11.00mm size/dimension.Temperatures greater than -30°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with Y5U E being the highest temperature coefficient.There is no pitch on capacitors. The pitch on capacitors is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
5SK103ZAHAI Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm