5SGXMB6R2F40C3N
Mfr.Part #
5SGXMB6R2F40C3N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Outputs :
432
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Supply Voltage :
0.85V
Terminal Form :
Ball
Height Seated (Max) :
3.5mm
8 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Number of Inputs :
432
Terminal Pitch :
1mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
HTS Code :
Number of I/O :
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Organization :
22540 CLBS
Base Part Number :
5SGXMB6
Length :
40mm
Width :
40mm