5SGXMB6R1F40I2LN
Mfr.Part #
5SGXMB6R1F40I2LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
Number of Logic Elements/Cells :
JESD-609 Code :
e1
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Pitch :
1mm
Base Part Number :
5SGXMB6
Number of I/O :
432
Total RAM Bits :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Number of Inputs :
432
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Outputs :
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Supply Voltage :
0.85V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Organization :
22540 CLBS
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Width :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Length :
40mm
Terminal Form :
Ball
HTS Code :
Height Seated (Max) :
3.5mm