5SGXMB6R1F40C1N
Mfr.Part #
5SGXMB6R1F40C1N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
Total RAM Bits :
Terminal Form :
Ball
Number of Logic Elements/Cells :
Number of Inputs :
432
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Supply Voltage :
0.9V
Packaging :
Tray
Number of Outputs :
432
Height Seated (Max) :
3.5mm
Organization :
22540 CLBS
Terminal Pitch :
1mm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Length :
40mm
Width :
40mm