5SGXMABN1F45C2N
Mfr.Part #
5SGXMABN1F45C2N
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
Surface Mount :
yes
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Base Part Number :
5SGXMAB
Supply Voltage :
0.9V
Height Seated (Max) :
3.9mm
Number of I/O :
840
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Organization :
35920 CLBS
Number of Outputs :
840
Number of Inputs :
Length :
45mm
Width :
45mm