5SGXMA7H3F35C4
Mfr.Part #
5SGXMA7H3F35C4
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Surface Mount :
yes
Length :
35mm
Height Seated (Max) :
3.6mm
Qualification Status :
Not Qualified
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of I/O :
552
Supply Voltage :
0.85V
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Width :
35mm
Organization :
23472 CLBS
Base Part Number :
5SGXMA7
Terminal Pitch :
1mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ