5SGXMA7H1F35I2N
Mfr.Part #
5SGXMA7H1F35I2N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA
Supply Voltage :
0.9V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of LABs/CLBs :
Width :
35mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Total RAM Bits :
Number of Outputs :
552
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Packaging :
Tray
Length :
35mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Number of I/O :
552
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Terminal Form :
Ball
Number of Logic Elements/Cells :
Base Part Number :
5SGXMA7
Organization :
23472 CLBS
Height Seated (Max) :
3.6mm