5SGXMA5K3F40I4N
Mfr.Part #
5SGXMA5K3F40I4N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Terminal Pitch :
1mm
Number of Logic Elements/Cells :
Packaging :
Tray
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Inputs :
696
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
5SGXMA5
Supply Voltage :
0.85V
Terminal Form :
Ball
Number of Outputs :
696
Series :
Stratix® V GX
Length :
40mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Total RAM Bits :
Number of LABs/CLBs :
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Width :
40mm
Organization :
18500 CLBS
Height Seated (Max) :
3.5mm