5SGXMA3K2F40C1N
Mfr.Part #
5SGXMA3K2F40C1N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Organization :
12830 CLBS
Width :
40mm
Number of Outputs :
696
Length :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Number of I/O :
696
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Inputs :
Height Seated (Max) :
3.5mm
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.9V