5SGXEB6R2F40C2LN
Mfr.Part #
5SGXEB6R2F40C2LN
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Form :
Ball
Width :
40mm
Number of LABs/CLBs :
Series :
Stratix® V GX
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Number of I/O :
RoHS Compliant
Number of Inputs :
432
Number of Outputs :
Total RAM Bits :
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Pitch :
1mm
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Surface Mount :
yes
Base Part Number :
5SGXEB6
22540 CLBS
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Packaging :
Tray
Number of Logic Elements/Cells :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Supply Voltage :
0.85V