5SGXEB5R2F40C2L
Mfr.Part #
5SGXEB5R2F40C2L
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA
Number of Outputs :
432
Total RAM Bits :
HTS Code :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
40mm
Base Part Number :
5SGXEB5
Number of Logic Elements/Cells :
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Qualification Status :
Not Qualified
Organization :
18500 CLBS
Width :
40mm
Number of I/O :
432
Supply Voltage :
0.85V
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Surface Mount :
yes
Number of Inputs :
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Height Seated (Max) :
3.5mm