5SGXEA7K1F35C1N
Mfr.Part #
5SGXEA7K1F35C1N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Qualification Status :
Not Qualified
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
0.9V
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Length :
35mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of Inputs :
432
Number of Outputs :
432
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.6mm
Number of I/O :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Logic Elements/Cells :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Form :
Ball
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Stratix® V GX
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Total RAM Bits :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Base Part Number :
5SGXEA7
Organization :
23472 CLBS
Width :
35mm