5SGSED8N2F45I3LN
Mfr.Part #
5SGSED8N2F45I3LN
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
Width :
45mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of Logic Elements/Cells :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Terminal Position :
BOTTOM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Total RAM Bits :
Number of Outputs :
840
Organization :
26240 CLBS
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Terminal Pitch :
1mm
Series :
Stratix® V GS
Number of Inputs :
840
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Form :
Ball
HTS Code :
Length :
45mm
Number of I/O :
Number of LABs/CLBs :
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Supply Voltage :
0.85V
Base Part Number :
5SGSED8
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Height Seated (Max) :
3.9mm