5SB-NKG120
Mfr.Part #
5SB-NKG120
Description
LED T-2 ANSI NO.5 120VAC SLIDE G
Viewing Angle :
15 deg
Size :
5.1mm
Peak Wavelength :
520 nm
Color :
Green
Luminous Intensity :
10000.0 mcd
Forward Current-Max :
0.004A
Datasheets
5SB-NKG120
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING