5OK102KABAI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5OK102KABAI
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Temperature Coefficient :
Y5P B
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Max Operating Temperature :
85°C
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
1000pF
Package / Case :
Radial, Disc
Lead/Base Style :
Straight
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
5OK102KABAI
KYOCERA AVX 5OK102KABAI
1000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~85°C Through Hole Radial, Disc
5OK102KABAI Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm.Stable operation requires a temperature higher than -30°C.This coefficient equals Y5P B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
5OK102KABAI Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm