5KP11AHE3/51
Mfr.Part #
5KP11AHE3/51
Manufacturer
Vishay
Package / Case
P600, Axial
Description
TVS DIODE
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Series :
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Package / Case :
P600, Axial
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package :
P600
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Capacitance @ Frequency :
Applications :
Automotive, Telecom
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Through Hole
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Package :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)