5CSEMA6U23C8N
Mfr.Part #
5CSEMA6U23C8N
Package / Case
672-FBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 600MHZ 672UBGA
Terminal Pitch :
0.8mm
Width :
23mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.13V
Base Part Number :
5CSEMA6
Package / Case :
672-FBGA
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.07V
Tray
Published :
Number of Inputs :
145
Supply Voltage :
1.1V
Number of Outputs :
145
Speed :
600MHz
Series :
Cyclone® V SE
Length :
23mm
Number of Terminations :
672
Primary Attributes :
FPGA - 110K Logic Elements
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Height Seated (Max) :
1.85mm
Number of I/O :
MCU - 181, FPGA - 145
Datasheets
5CSEMA6U23C8N
Altera (Intel) 5CSEMA6U23C8N
672 Terminations 0°C~85°C TJ 5CSEMA6 System On Chip Cyclone® V SE Series MCU - 181, FPGA - 145 I/O 1.1V