5CSEBA4U19A7N
Mfr.Part #
5CSEBA4U19A7N
Package / Case
484-FBGA
Description
IC SOC CORTEX-A9 700MHZ 484UBGA
Package / Case :
484-FBGA
Supply Voltage :
1.1V
Width :
19mm
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.13V
Number of Outputs :
66
Height Seated (Max) :
1.9mm
Core Processor :
Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™
Length :
19mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.07V
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Number of I/O :
MCU - 151, FPGA - 66
Number of Inputs :
66
Number of Terminations :
484
Primary Attributes :
FPGA - 40K Logic Elements
Terminal Pitch :
0.8mm
Speed :
700MHz
Series :
Automotive, AEC-Q100, Cyclone® V SE
Datasheets
5CSEBA4U19A7N
Altera (Intel) 5CSEBA4U19A7N
484 Terminations -40°C~125°C TJ System On Chip Automotive, AEC-Q100, Cyclone® V SE Series MCU - 151, FPGA - 66 I/O 1.1V