5CGXFC9E6F31I7N
Mfr.Part #
5CGXFC9E6F31I7N
Package / Case
896-BGA
Description
IC FPGA 480 I/O 896FBGA
Supply Voltage :
1.1V
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Total RAM Bits :
Terminal Pitch :
1mm
Package / Case :
896-BGA
Published :
Width :
31mm
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
2mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Base Part Number :
5CGXFC9
Number of Logic Elements/Cells :
Length :
31mm