5CGXFC9A6U19A7N
Mfr.Part #
5CGXFC9A6U19A7N
Package / Case
484-FBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 484UBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Terminal Pitch :
0.8mm
Base Part Number :
5CGXFC9
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Number of Outputs :
240
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Length :
19mm
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
484-FBGA
Terminal Position :
BOTTOM
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
1.9mm
Number of LABs/CLBs :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Supply Voltage :
1.1V
Number of I/O :
240
Number of Terminations :
484
Width :
19mm