5CGXFC7D6F31I7N
Mfr.Part #
5CGXFC7D6F31I7N
Package / Case
896-BGA
Description
IC FPGA 480 I/O 896FBGA
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Terminations :
896
Number of I/O :
480
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e1
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
HTS Code :
Number of Logic Elements/Cells :
Published :
Length :
31mm
Supply Voltage :
1.1V
Width :
31mm
Base Part Number :
5CGXFC7
Number of Inputs :
480
Height Seated (Max) :
2mm